Enotéka Znojmo

11.10.2020

O co jde?

Netradiční vinotéka, která funguje na principu ,,by the glass´´. Díky speciálním dávkovačům vína, zde můžete ochutnat víc než 100 různých vzorků vína ze Znojemské vinařské podoblasti. Najít zde můžete i speciální sekci VOC Znojmo, kde jsou zařazena vína odrůd Sauvignon, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský, kterým se díky znojemskému terroir výjimečně daří. Samoobslužně si můžete vybrat, na jaký vzorek máte chuť, sami si vybrat množství, které vám do sklenky automat napustí a automat strhne částku za vzorek z vámi nabité čipové karty.   

Kudy kam?

Enotéka znojemských vín se nachází v areálu pivovaru v Hradní ulici. Je přístupná pěší procházkou městem, kterou můžete zakončit krásným výhledem na město. Vyhlídka nabízí výhled na údolí řeky Dyje a historické jádro města Znojmo. 

Kdy?

Prostory mají pravidelnou celoroční otevírací dobu, kterou najdete na webových stránkách níže. 

Co tam?

Kromě vína je Enotéka propojena s designovou krásnou kavárnou. V prostoru kavárny si zakoupíte čipovou kartu a necháte si ji nabít na vámi zvolenou částku. Jednotlivé vzorky se dle množství pohybují cca od 10 Kč za 0,25 dcl do 65 Kč za 1 dcl. Vína, která po ochutnání musíte mít, si můžete odnést domů, nebo nechat otevřít a vypít v Enotéce. Je to easy a je to sranda. Tohle ve Znojmě rozhodně nesmíte vynechat.