vínoTRIPY

 

Navštívili jsme, ochutnali jsme, doporučujeme.

Stezka nad vinohrady je netypická spirálovitá rozhledna na Kobylím vrchu. Leží 334 m. n. m. a nevedou na ní ŽÁDNÉ schody! Pohodlně se tedy k vrcholu dostane i vozíčkách, nebo maminka s kočárkem. Její tvar symbolizuje nekonečný koloběh přírody a rozvoj obce.

Podkroffka

14.06.2022

Apartmán s příznačným názvem Podkroffka se nachází v podkroví vinařského domku Vinařství Bystřický v obci Bořetice. Přimo pod apartmánem je sklep a degustační místnost vinařství. Je zařízený jako 1kk byt a řekla bych, že je úplně ideální pro dvě osoby. Po roztažení pohovky se tu ale vyspíte pohodlně i ve čtyřech.

Kurdějov 52

08.09.2021

Tentokrát vám doporučím místo výletu přímo ubytování. Kurdějov 52 je adresa rodinného domku paní Hany Černohorské, ve kterém pronajímá k ubytování jeden apartmán. Správně! Jestli vám jméno Černohorská něco říká, tak máte pravdu. Dcerou hostitelky je vinařka Dominika z vinařství Plenér. Ale věřte nebo ne, to jsem zjistila až těsně před příjezdem....

Netradiční vinotéka, která funguje na principu ,,by the glass´´. Díky speciálním dávkovačům vína, zde můžete ochutnat víc než 100 různých vzorků vína ze Znojemské vinařské podoblasti. Najít zde můžete i speciální sekci VOC Znojmo, kde jsou zařazena vína odrůd Sauvignon, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský, kterým se díky znojemskému terroir...

Šobes

29.09.2020

Název Šobes označuje jednu z nejstarších a nejznámějších viničních tratí, která leží v NP Podyjí na Znojemsku. Vinice má ideální polohu na jižním svahu v údolí řeky Dyje a mnohým svými terasami připomíná exotickou krajinu Filipín.

Krásné mandloňové sady, který se tyčí nad obcí Hustopeče v okrese Břeclav. Na samém vrcholu sadu je umístěna rozhledna vysoká 17,4 m.