vínoTRIPY

 

Navštívili jsme, ochutnali jsme, doporučujeme.

Soutěž nazvaná Promenáda červených vín je jedinou soutěží výlučně pro červená vína. Boží. Letošního ročníku se zúčastnilo celých 80 vinařství! Boží! Bylo přihlášeno 306 vzorků a v sobotu 2. března jsme je všechny mohly ochutnat v pavlovické sokolovně. VŠECHNY! BOŽÍ!!

Polskie WINO

11.08.2023

Původně jsem Vám o výletě do Polska za vínem nechtěla napsat vůbec nic. On to totiž ani nebyl výlet za vínem. Já totiž před odjezdem ani netušila, že existuje něco jako polské víno. A zase tak daleko od pravdy jsem nebyla.

Hotel RYZLINK

24.07.2023

Hotel Ryzlink není jen hotelem, jak napovídá název. Oáza klidu, ráj pod Svatým kopečkem, restaurace, ubytování, vinařství, degustační sklep, vinné wellness, naše líbánkové místo.

THAYA

14.11.2022

Věřím, že Vinařství Thaya většina z vás zná. Minimálně z doslechu. Takže ho nechci dlouze představovat. Ale tenhle článek nebude jen o jejich víně. Před pár lety do toho ve vinařství pořádně šlápli a vytvořili komplex, kde se snoubí samotné výrobní prostory vinařství, nádherná architektura i skvělé gastro v kombinaci s neskutečným vínem.

Když jsme dostali pozvánku na akci Riesling, Pinot & Co., neváhali jsme ani minutu. Kde jinde se totiž naskytne příležitost ochutnat vína dvaceti šesti německých vinařů, přímo s vinaři a v nádherných prostorách Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze? Byl to skvělý zážitek, proto by byla škoda, nepodělit se o něj i s vámi.

sLOVEnia 2022

20.08.2022

Slovinsko je vínem doslova promáčené. Ráda bych s vámi sdílela naše zážitky z vinných i ostatních výletů. Nechť jsou inspirací i pro ostatní, nebo třeba jen cestou k získání základního přehledu o Slovinském víně.

Stezka nad vinohrady je netypická spirálovitá rozhledna na Kobylím vrchu. Leží 334 m. n. m. a nevedou na ní ŽÁDNÉ schody! Pohodlně se tedy k vrcholu dostane i vozíčkách, nebo maminka s kočárkem. Její tvar symbolizuje nekonečný koloběh přírody a rozvoj obce.

Podkroffka

14.06.2022

Apartmán s příznačným názvem Podkroffka se nachází v podkroví vinařského domku Vinařství Bystřický v obci Bořetice. Přimo pod apartmánem je sklep a degustační místnost vinařství. Je zařízený jako 1kk byt a řekla bych, že je úplně ideální pro dvě osoby. Po roztažení pohovky se tu ale vyspíte pohodlně i ve čtyřech.

Kurdějov 52

08.09.2021

Tentokrát vám doporučím místo výletu přímo ubytování. Kurdějov 52 je adresa rodinného domku paní Hany Černohorské, ve kterém pronajímá k ubytování jeden apartmán. Správně! Jestli vám jméno Černohorská něco říká, tak máte pravdu. Dcerou hostitelky je vinařka Dominika z vinařství Plenér. Ale věřte nebo ne, to jsem zjistila až těsně před příjezdem....

Netradiční vinotéka, která funguje na principu ,,by the glass´´. Díky speciálním dávkovačům vína, zde můžete ochutnat víc než 100 různých vzorků vína ze Znojemské vinařské podoblasti. Najít zde můžete i speciální sekci VOC Znojmo, kde jsou zařazena vína odrůd Sauvignon, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský, kterým se díky znojemskému terroir...