Kurdějov 52

08.09.2021

O co jde?

Tentokrát vám doporučím místo výletu přímo ubytování. Kurdějov 52 je adresa rodinného domku paní Hany Černohorské, ve kterém pronajímá k ubytování jeden apartmán. Správně! Jestli vám jméno Černohorská něco říká, tak máte pravdu. Dcerou hostitelky je vinařka Dominika z vinařství Plenér. Ale věřte nebo ne, to jsem zjistila až těsně před příjezdem. Čestně!

Poslední dobou jsme jeli celkem low cost a co se ubytování týče, koukali hlavně na cenu. Ale občas vám prostě padne do oka něco, co vám přiroste k srdci hned. A trochu vyšší cena oproti vašemu rozpočtu nehraje roli. Hledala jsem místo na přespání jen na jednu noc a prostě jsem chtěla, aby to tam bylo hezký. A to tady teda bylo.

Rezervace

Ta probíhá přes Airbnb. Což mě zprvu drobet odradilo, protože nerada rezervuju ani přes booking. Radši oslovím přímo hotel, ale tady jiná možnost nebyla a na konec jsem musela uznat, že je to fajn věc. Platba proběhla předem, takže jsem ji už na místě nemusela řešit. Taky se mi hrozně líbila komunikace přes Airbnb s hostitelkou formou chatu. Zprávy na něj chodí prostřednictvím mailu, takže nepotřebujete žádnou spešl aplikaci a vlastně si navzájem napíšete vše potřebné. 

Příjezd

Přijet můžete kdykoliv po 14 h. a tzv. check out je do 10 hodin, jako ve většině ubykací. V den příjezdu vám přijde zpráva s kódem ke schránce na klíč. Tu najdete vedle dveří, takže stačí zadat kód, otevřít schránku a apartmán je váš. Při odjezdu je postup stejný. 

Co tam?

K dispozici je chodba s ledničkou, rychlovarnou konvicí a kapslovým kávovarem. Veškeré vybavení, co se nádobí týče, je doladěné od vinných sklenek, přes mísu na salát, hrníčky, skleničky, ale i prkýnko a příbory. Základní dochucovadla i kávu a čaj tu také najdete. Zkrátka, nemusíte vozit nic a nic vám chybět nebude. Ani víno vozit nemusíte! Můžete ochutnat to Dominičino z Plenéru z malé vinotéky. Dále je tu koupelna s toaletou, velká ložnice s manželskou postelí a válendou použitelnou jako třetí lůžko, stolek s křesílky a šatní skříň. Francouzským oknem projdete pak do nádherné zahrady s posezením.

A teď čistě osobní dojmy. Málokdy máme ubytování, ze kterého se mi nechce vůbec nikam. Chtělo se mi tam prostě jen ,,být´´ a inhalovat tu atmosféru. Vše bylo krásně uklizeno a nachystáno. A dojem umocňovala taková spousta milých drobností- čaj z bylinek ze zahrady, ručně psané záložky v gastro-průvodci, čerstvé květiny ve vázičce, Hýkala jsem nadšením. Postel byla perfektně ustlaná a i když jsme se zprvu báli měkkosti matrace, spalo se nám božsky. Třívrstvý toaletní papír, pověšený tou absolutně jedinou správnou stranou ke zdi, byl už jen třešinka na dortu (vrstvy jsem opravdu spočítala, a jaká strana je ta správná strana je takový kvíz, abyste to tam jeli zjistit sami)! Přijeďte si tam číst, relaxovat, pít víno a odpočinout si. Tohle místo je k tomu jako stvořené. A my se určitě vrátíme.