Stezka nad vinohrady

28.06.2022

O co jde?

Stezka nad vinohrady je netypická spirálovitá rozhledna na Kobylím vrchu. Leží 334 m. n. m. a nevedou na ní ŽÁDNÉ schody! Pohodlně se tedy k vrcholu dostane i vozíčkách, nebo maminka s kočárkem. Její tvar symbolizuje nekonečný koloběh přírody a rozvoj obce. 

Kudy kam?

Obec Kobylí leží mezi Vrbicí, Bořeticemi a Brumovicemi. K vyhlídce vede pěší stezka Kobylí, která se dá zdolat i na kole. Pro méně sportovní tipy (čti: mě) je pod vrchem prašné parkoviště, a k cíli pak zbývá jen nějakých 500 metrů. Další informace vám poskytnou v Muzeu Kobylí, kde můžete i ochutnat některá z místních vín.

Kdy?

Vyhlídka s rozhlednou jsou otevřeny nepřetržitě. Díky stabilní konstrukci, která se netyčí do závratných výšek, snese i horší počasí. 

Co tam?

Cestou k vrcholu jsou mezi prkny chodníčku zaznamenány historické informace o obci Kobylí i jiné důležité milníky. Můžete se tedy ještě něco přiučit. Je to samozřejmě krásný #instaplace, ale i výhled stojí zato. Pod rozhlednou je postavený i stánek s občerstvením, který jsme ale bohužel zastihli uzavřený a nikde se mi nepodařila najít informace k nabídce nebo otevírací době. Může to tedy být příjemné překvapení, ale i bez něho se v samotném Kobylí máte kde občerstvit.