Podkroffka

14.06.2022
obrázek zdroj: https://www.vinarstvibystricky.cz/apartman/
obrázek zdroj: https://www.vinarstvibystricky.cz/apartman/

O co jde?

Mám pro vás další tip na skvělé ubytování, které je krásné samo o sobě. A to, že je na Jižní Moravě, je spíš takový příjemný bonus (v tomhle apartmánu by vám bylo krásně, i kdyby byl třeba v Pardubicích…ha-ha). 

Apartmán s příznačným názvem Podkroffka se nachází v podkroví vinařského domku Vinařství Bystřický v obci Bořetice. Přimo pod apartmánem je sklep a degustační místnost vinařství. Je zařízený jako 1kk byt a řekla bych, že je úplně ideální pro dvě osoby. Po roztažení pohovky se tu ale vyspíte pohodlně i ve čtyřech. 

Rezervace

Ubytovat se můžete od dvou nocí a rezervace probíhá přímo na stránkách vinařství. Pěkně zpracovaný rezervační formulář vás povede sám. V potvrzovacím mailu najdete QR kód na platbu a pak už se můžete jen těšit. 

Příjezd

Ráno před příjezdem vám na mobil přijde SMS s kódem ke schránce na klíče. I když Vojtu s Aničkou potkat fakt chcete, i mě tenhle způsob ubytování vyhovuje. K brance apartmánu se dostanete projitím úzké uličky podél levé zdi domku. Po otevření schránky odemknete vrátka do ráje a můžete bydlet. 

Co tam?

Čeká tam na vás útulná teráska s lenoškou, koupelna se sprchovým koutem a zrcadlem větším než máme doma. Celkem prostorný kuchyňský kout, ve kterém najdete kromě základního vybavení i myčku, velkou lednici s malým zobáním na večer a barový pult. V obývací části je velká pohodlná postel s tvrdší matrací (to my rádi), pohovka a na stolku na vás čeká uvítací láhev vína pana domácího. U nás to byla Frankovka 19. Nad apartmánem je ještě bylinková zahrádka s malým ohništěm a výhledem na vinohrady. Pod apartmánem si zase můžete domluvit degustaci a prohlídku nového sklepa vinařství. 

Anička pro vás sama připravila další tipy, co v okolí navštívit. Terén je to sice kopcovitý, ale na své si přijdou jak cyklisté, tak pěší turisté. 

A co mě osobně chytlo za srdce? Začnu čistě prakticky: dva bezpečnostní zámky na dveřích. Tyhle věci já umím fakt ocenit. No a pak ten samotný krásný prostor. Přiznané dřevěné trámy, světlý nábytek, útulný, až maličko chalupářský styl detailů, živá květina na stolku- těch malých milých detailů tam bylo hodně. Celým ubytováním je protkán ekologický duch. Nikde jinde jsem třeba zatím nenašla koše na třídění odpadů, ekologicky šetrné mycí prostředky, nebo kovová brčka. Víťu zase potěšil velký retro bluetooth reproduktor. To zase umí ocenit on.

Jestli tedy hledáte ubytování, které bude zážitkem samo o sobe, právě jste ho našli!