Hampton Water

06.05.2023

Ti, co se mnou dospívali, sprchová hlavice a pár hřebenů ví, že mé srce tepe v rytmu rockových balad. A takovým mým bohem, kterého jsem žrala, žeru a žrát budu, je Jon Bon Jovi! A tenhle bůh dělá víno. Teda...víme, jak tyhle slavné osobnosti viz. Brad Pitt dělají víno. Ale! Bon Jovi má syna Jesse, i s ním se spojil s jihofrancouzským vinařem Gérardem Bertrandem a společně stvořili rosé, které má být kombinací americké pohody a francouzské elegance. To, že jim toto víno již od prvního ročníku 2017 získává na světových soutěžích pravidelně 90 bodů, je jasný důkazem, že se jim to povedlo. 


Hampton Water je rosé vyblendované  k dokonalosti primárně z odrůdy Grenache, kterou doplnily hrozny Cinsault a Mourvedre. Je vždy suché s cca 13% alkoholu a zraje v sudech z francouzského dubu. Hrozny pochází z francouzské oblasti Languedoc. A poslední sympatická věc, lahev vypadá božsky v každém detailu, etiketa je nadčasová a jako zátku má vinolok!

Já se k němu dostala díky e-shopu Aperittivo, díky kterému teď můžu porovnat hned tři ročníky! 


Hampton Water 2022

Při pití nejnovějšího ročníku si připadáte jako Queen of New Orleans. Jste mladá, sexy, v ségry džínách a tílku tančíte městem, zapadá slunce a vzduch je sladký na jazyku. Víno je to neskutečný. Chutná i voní po sladkých jahodách a zralých třešních, působí sladce i na jazyku, na konci má vyváženou kyselinu a závěr je dlouhý a voní jako vzduch ve vyhřáté sauně. ,,Uuu-u šlalala, dancing cheek to cheek in New Orleans.´´

Hampton Water 2021

O poznání strukturovanější a záludnější než nejmladší sourozenec. Takový drzý kovboj. Ukradl koně a teď na něm jede zaprášeným údolím. Ve vůni má třešňový a jahodový kompot, do chuti se pak vtírá i šťáva mandarinkového kompotu a pak hrst sušených brusinek. Čilovací feeling uzavírá minerální dojezd, jak písek prášil od kopyt. ,,I'm wanted - dead or alive.´´


Hampton Water 2020

Zatímco 21 a 22 byly spíš letní svěží oddechovky, ač s rockovou duší, ročník 2020 mi přijde ještě o level výš. Už při prvním přivonění mi v hlavě vybuchlo ,,This ain't a song for the broken-hearted! uauau´´. Brutální na nose, jahodová marmeláda i malinový sirup. ,,No silent prayer for faith-departed.´´ I chuť křičí nahlas, hutně a dlouho. Marmeláda i maliny se opakují a navíc je ještě doplňuje drzá kyselina. V závěru vás čeká medové pohlazení. ,,It's my life! It's now or never...´´ Tohle rosé je ready právě teď. A ani my tu nebudem věčně, užijte si proto každý lok! Jestli mě někdy posadilo na zadek rosé, bylo to tohle.


Když jste se mě ptali, jestli to za ty peníze ( láhev za cca 500 Kč) stojí, tak jednoznačně ano. Perfektně udělaná vína, promyšlená, zajímavá, zábavná, krásná. My se k nim určitě vrátíme. Chci ochutnat každý další ročník. Z láhví si postavím skleník, v něm vypěstuju Bed of roses a budu si tam se sklenkou chodit na kytaru brnkat Always.