Pinot Noir

08.05.2021

Vinařství BARAQUE Velké Pavlovice 

oblast Morava/ Velkopavlovická podoblast/ viniční trať Nadzahrady


  • suché/ výběr z hroznů
  • ročník: 2016
  • alk.: 14 %
  • zb. cukr: 0,4 g/l
  • kyseliny: 5,7 g/l
  • cena: cca 210 Kč

Než se podíváme na víno tak, jak jste zvyklí, opíšu vám tady doslovně krátký text. 

Lovec sousedek

Pinot Noir 2016 je jako muž, který má už životní zkušenosti, ale ještě mu zůstala mladistvá chuť něco dokázat. Dopoledne si vynosí nářadí na zahradu a pustí se do výroby poctivého dřevěného stolu. Oblečený do půl těla se rukama láskyplně dotýká opracovávaného kusu nábytku. Dřevo je totiž jeho vášeň. A jak si sluneční paprsky probleskují mezi listy švestky hrají na jeho těle, sousedky z okolí nahlížejí přes plot a těší se pohledem na jeho vypracované tělo. Je to totiž přesně ten typ muže, se kterým by rády byly nevěrné svým manželům...Kdyby chtěl.

Tohle je popisek, který vinařova žena Lenka napsala na zadní stranu etikety. Kromě toho, že je to napsáno vtipně až eroticky, je to do puntíku pravda. 

Barva Pinotu, lovce sousedek, je krásně vyzrálá rubínová s cihlovým okrajem. Ve vůni vás jako první sejme vůně dřeva, hned v závěsu sušené švestky. Dokonce jsem tam zprvu našla i takový ten animální tón, který jsem si spojila s výše popsaným vypracovaným tělem. Převedeno na vinnou řeč- sušená švestka ve slanině. Určitě chce nechat trošku nadechnout. Potom se nasládlost dřeva krásně propojí se švestkami a naplní vám nos dosyta. Chuť je plná, delší, s uhlazeným tříslem a jenom lehkým dotekem kyseliny. A chutná po povidlech. 

Popisky na láhvích vinařství Baraque miluju, protože je to super kreativní způsob, jak lidem přiblížit chuť a vůni vína. A zrovna u téhle láhve mi to sedlo, jak se říká: jako prdel na hrnec.

 Za sexy Pinot v nejlepších létech 88/100