První rok VínoPsaní

18.04.2021

Zdá se mi to fakt neuvěřitelný, že už je to rok. Rok od toho rána, kdy jsem si řekla, tak teda jo! Budu psát blog. 

Jak víte, tehdá to byl náš první lockdown, první vlna, která mě motivovala k psaní o víně, pravidelnému cvičení, zdravému stravování a procházkami v přírodě. Z váše vyjmenovaného si musíme poctivě přiznat, že zbylo jen to víno...a sem tam procházka (za účelem vyfocení vína). 

Za ten rok, co jsme s VínoPsaním na světě, se jeho náplň pozvolna měnila. Odbornější články začaly postupně vytlačovat ty degustační. Nebylo to dáno jenom větší spotřebou vína s příchodem druhé vlny, ne nutně! Nicméně jsem zjistila, že to je právě to, co chcete číst. A to, co já chci psát. Chci vám ukazovat ta nejskvělejší vína z našich luhů a hájů.


Nicméně primární účel zůstal stále stejný. Chtěla jsem a chci ukázat všem, že čeští a moravští vinaři umí skvělá vína. Chtěla jsem Vám je alespoň trochu přiblížit, popsat a doporučit. Vážím si každé zpětné vazby, každé pochvaly a nebo zprávy, že jste ochutnali víno na mé doporučení, a že to byla bomba.


Poděkování

Mým vinařům

Bez vás by VínoPsaní nebylo, nebylo by o čem psát. Díky, že jste, a že přes to všechno, co ten rok přinesl, bojujete dál a hledáte nové způsoby, jak svá vína ukázat. Díky za slova uznání, kterých si vážím víc než čehokoliv. Poznala jsem vás díky VínoPsaní tolik, že jste to právě vy, kdo mi rozšiřuje vinařské obzory. 

Mým čtenářům

Ať už mě čtete pravidelně, jednou za čas, ještě jste nezačali, nebo mě sledujete jen na sociálních sítích, díky! Motivujete mě k tomu, abych se toho o víně dozvídala víc a víc. Jsem ráda, že se nás sešla velmi pestrá komunita milovníků vína a že společně se mnou podporujete dobré víno.

Mému fotografovi

Jak víte, VínoPsaní není jen o mě. Bez těch nádherných fotek vína by nebylo. A tak patří poslední dík mému muži, který se se mnou mou vášeň o víno nejen snaží sdílet, ale dokonce se u toho ještě tváří, že ho to se mnou baví. A to je přátelé nejvíc. Veškeré vaše pochvaly na fotky poctivě předávám a tak, jako roste moje vášeň k vínu, roste ta jeho k focení a je čím dál lepší.   


Co bych nám tak popřála na závěr. Pevné zdraví, slunce v duši a lásku ve vinné sklence. Ať už se spolu potkáme na vinařských akcích, na blogu, Instagramu, nebo při degustaci, těšíme se na vás! 

Na zdraví!