Vína, jaká svět neviděl

21.04.2022

Nenechte se zmást. Ten název článku totiž není vůbec matoucí. Přesně tak to je. Za tu dobu, co máme VínoPsaní se zkrátka párkrát stalo, že jsme vína sice nafotili, některá dokonce vypili, ale vaše oči fotky nikde nespatřily. A to rozhodně ne proto, že by vína byla špatná.

 Byla by škoda, neukázat alespoň ty fotky. Tady tedy jsou. 


Poznámky poznámky poznámky! Jsou základ, základ, základ! Pamatuju si naprosto přesně, kde jsme tenhle VZ od Syfany vypili, kolik bylo stupňů, že cikády řvaly jako krávy, a že mi moc chutnal. To je ale bohužel všechno. Bez poznámek.  


Tenhle Vavřinec PET-NAT taktéž od Syfany měl dost podobný osud. A to jsme si s fotkami fakt vyhráli. Hledali jsme v největším hradeckém undergroundu takové graffiti, které by k láhvi nejlépe ladilo, Víťa to ještě dosvěcoval barevným reflektorem. Jenže v láhvi prázdno, v hlavě taktéž.


Osud polosladké Pálavy od vinařství Zámečník je ještě smutnější než předchozí dvě vína. Tuhle jsme totiž ani nevypili! Vzali jsme jí s sebou na jednu z rodinných oslav, že ji otevřeme tam. Tam se ale místo otevření uložila mezi ostatní vína, a když jsem se po ní následně ptala, nic! A nikdo se k vypití polosladké Pálavy ani hrdě nehlásil. Nasvědčuje to ale tomu, že chutnala. 


Sauvignon od Piálka & Jägera se nám ztratil v překladu. Tedy spíš někde v převozu. Jak s sebou vína vozíme téměř všude, pomalu ztrácíme přehled, kde se to které nachází. Takže víme, že tahle láhev zaručeně někde musí být! Jen teda fakt netušíme kde. 


Další Sauvignon, tentokrát od vinařství Aurora. Jeho příběh je zatím asi nejveselejší a dává mi hřejivý pocit u srdce. Tuhle láhev jsem darovala. Někdo se mě zeptal, jestli nemám fakt dobrý Sauvignon, a já měla.


No a je tu poslední víno. Nešpor & Rajský. Jel s námi na grilovačku. Fotil se cestou. Nepomohlo to. Ráno jsem si nepamatovala, ani odrůdu. Netušíte, co by to mohlo být?


Tak a to je prozatím naštěstí všechno. Dělám vše pro to, aby se tahle sbírka vinných pomníčků nerozšiřovala. No, uvidíme, držme si palce a PIŠME SI POZNÁMKY!!!!