Víno, které pomáhá

16.05.2021

I víno může mí charitativní přesah. A je krásné, když se spojí stejně smýšlející milovníci vína a rozhodnou se podpořit dobrou věc. 

Letos se totiž koná již druhý ročník prodeje Benefiční sady vín. Pepa Divoký z Alkohouse.cz a Jakub Kohoutek, spoluzakladatel spolku Srdce na pravém místě, se před rokem spojili, aby prodejem benefičních sad vína finančně podpořili malou Adélku, která ke šťastnějšímu životu potřebuje různé kompenzační pomůcky, které jí, ale hlavně jejím rodičům, ulehčují život. Akce měla velký úspěch, takže se pro letošek spolek rozhodl podpořit další dvě handicapované děti. Ostatně, veškeré informace se můžete dočíst na jejich stránkách.

A o co tedy jde?

Vinaři, které jsem vám představila níže, poskytli vína do Benefičního setu, který lze objednat →ZDE←  za částku 2 500 Kč. Celý zisk z prodeje poputuje na transparentní účet spolku.

 Vinaři a kluci organizátoři Vám také natočili krátký medailonek, kde se dozvíte všechny důležité informace. Na video se můžete podívat →TADY←.


Na jaká vína se můžete těšit?

Vinařství FUČÍK 

Chardonnay 2018, pozdní sběr, polosuché

Frankovka 2018, moravské zemské víno

Vinařství J. STÁVEK

Ryzlink vlašský, zrál rok na kvasnicích ve velkém sudu

Karmazín, suché rustikální červené z odrůdy Frankovka, vyrobené tradičními postupy

Vinařství NEŠPOR & RAJSKÝ

Sauvignon 2018, polosladké

Merlot 2018, 24 měsíců na sudu

Vinařství ČAPKA

Ryzlink rýnský 2020, pozdní sběr, suché

Cabernet Sauvignon 2019, 14 měsíců ve starém barrique sudu

Vinařství VÍT SEDLÁČEK

Rulandské modré, kupáž tří ročníků

Veltlínské zelené 2019


SOUTĚŽ

Alkohouse.cz pro letošní ročník benefičního prodeje připravil 300 Benefičních setů vín. A aby byla motivace pomoci ještě větší, každý Benefiční set bude opatřen slosovacím číslem. Čísla prodaných setů se budou losovat po každé prodané stovce. A vážně je, na co se těšit!

Po objednání prvního 100 setů si vítěz slosování odnese archivní láhev vína.

Po objednání 200 setů si majitel vítězného čísla Benefičního setu odnese celý set archivních vín

No a to nejlepší nakonec, pokud se podaří prodat všech 300 setů do konce září, vítěz slosování získá zájezd do Gruzie pro 2 osoby. Gruzie je pravá kolébka vína, takže ho čeká nezapomenutelný vinný zážitek.


Takže pokud chcete pomoci dobré věci a zároveň ochutnat 10 parádních vín, objednejte si Benefiční set přes objednávkový formulář níže. Díky všem, kteří pomáhají.