Pálava ORANGE

05.11.2022

Vinařství DONATUS Božice 
oblast MORAVA/ Znojemská podoblast/ Božice a Jarosalvice


  • suché
  • ročník: 2021
  • alk.: 13 %
  • cena: cca 620 Kč


Jsou mladí, odvážní a hlavně jsou Svéhlaví! Tenhle spolek naturálních vinařů vyjadřuje přesně to, co jejich název. Dělají si víno po svém a kromě vinařství Donatus do něho patří třeba Tři Čtvrtě, Frlaus wine nebo Kacetl

Jejich Pálava orange macerovala 30 dní na slupkách a vy už dobře víte, že takovou Pálavu- barevnou a divokou- tu já mám nejradši, tu já má ráda! Hrozny pochází hned ze dvou obcí- z Božic a Jaroslavic. Po lisování ještě putovala do dubových sudů, kde si chvilku poležela. A samozřejmě je nefiltrovaná a nečiřena. 

Okamžitě po nalití na mě ze sklenky víno křičelo ,, Gimme TIME!!´´. Byla to kombinace zeleninové šťávy s nekonečným máslovým dojezdem. Ač mám zeleninu ráda a máslo můžu kousat samotné, bylo jasné, že to není všechno, co mi chtěla ta Pálava předvést.

Vracím se k ní po dvou hodinách dekantace. 

Barvu bych nazvala ,,cloudy orange´´. Vůně sušených pomerančů, špetky skořice a indického koření. Chuť je správně džusíková, má jemňounkou tříslovinu, pije se hladce. Kyselina nevyčnívá, podporuje kořenitou chuť a původně máslový dojezd se změnil v hrst sušených šípků. 

Oranžových 86,5/100.